08

Czerwiec

Grzesiek

4

Tajlandia-Kambodża

Ajutthaja

Wczorajszy dzień przezaczyliśmy na zwiedzanie dawnej stolicy Tajlandii – Ajuatthaji. Miasto to co prawda było stolicą jak Tajlandia była jeszcze Syjamem. Wszystkie znaki na niebie i w przewodnikach wskazują na to, że i tam znajdziemy dużo ciekawych świątyń.

Ajutthaja

Do Ajutthaji dojechaliśmy pociągiem klasy trzeciej czyli coś podobnego do naszej osobówki w PKP tyle ze z działającymi wiatrakami. Przejazd z Bangkoku to około dwie godziny (70 km) za 15 bathow od osoby.

W Ajutthaji napadli nas na dworcu taksówkarze jednak odparliśmy atak zwycięsko i wynajęliśmy dwa rowery po 40 bathow sztuka. Świątynie faktycznie były, jednak nijak nie można ich porównać do tych Angkorskich. Największą tutejsze atrakcją jest głowa buddy obrośnięta drzewem figowca.

Ajutthaja

Ajutthaja

Magnetyczny Budda

Ajutthaja

Głowa Buddy wrośnieta w drzewo

 

Opuszczamy Bangkok

Dzisiaj opuszczamy Bangkok i ruszamy do Chiang Mai. Jest to nasz ostatni cel tego wyjazdu. Dzisiejszy poranek spędziliśmy zwiedzając wielki pałac i leżakującego Budde. Kończę bo zaraz autobus wiec tylko pare fotek.

Bangkok

Bangkok - hallo pan tu nie stał

Bangkok

Bangkok

 

« | »

4 komentarze

Agata

Czerwiec 8th, 2011

a ten koleś pod złotym dzwonkiem to kto?

Grzesiek

Czerwiec 9th, 2011

A nie wiem, ale fajnie wyglądał. Oni tu mają dużo różnych postaci i połapać się we wszystkich jest naprawdę ciężko.

Leo

Luty 23rd, 2015

ale czadersko! super plan. gdzieś mi umknęło czy jeczzse o tym nie pisaliście? to jak dłużej będziecie w Tajowie dajcie znać, przeprowadzamy się tam na zimę. może wyjdzie małe spotkanko Mary i Ani :)

Tyson

Luty 24th, 2015

U nas na blogu jeszcze o wyjeździe nie pislaiśmy. Mogłam co nieco u Was wspomnieć, gdy męczyłam Was o Birmę, bo początkowo była w planach :) A spotkanie w Tajlandii bardzo chętnie! Gdzie dokładnie będziecie?

Jeżeli masz tylko ochotę podziel się swoim komentarzem z nami