16

Sierpień

Grzesiek

3

Islandia

Zachodnie fiordy

Dwa dni relacji nie było a i dzisiejsza będzie taka na pól gwizdka. Przez ostatnie dwa dni zwiedzalismy północne fiordy a tam niestety nasz operator Siminn nie ma zasięgu. Teraz zjechalismy w interior by ostatnie dni na Islandii spędzić w jej centrum i tutaj tez nie ma szaleństwa jeżeli chodzi o zasięg. Czasami się pojawia a czasami znika jak murzyn na pasach.

Przed wyjazdem na północne fiordy zwiedzilismy jeszcze park w którym widać dużo okazalej płyty tektoniczne Euroazjii i Ameryki pn.

Zachodnie fiordy.

Plaża fiordów zachodnich - Islandia
Ta cześć Islandii reklamuje się jako dziki zachód Europy i po interiorze jest najdzikszym obszarem wyspy. Jeżeli ktoś lubi widoki jak z norweskich lofotow a przy okazji jeździć serpentynami o podjazdach 18% bez asfaltu to powinien tu wstąpić. Od czasu jak tylko dojechaliśmy na północny zachód towarzyszył nam mocny wiatr i tak się utrzymywał aż do samego końca a przy okazji przywial nam deszczowa pogodę.
Na najbardziej wysunietym punkcie na zachód (który jest przy okazji najbradziej wysunietym zachodnim punktem Europy) zadomowiły się ptaki na wysokich klifach. Miejsce ładne ale wiało tak że aż przewracalo ;-)

Wracając z fiordow udało nam się popodgldądac foki w ich naturalnym środowisku.

Foka

Interior na koniec.

Zostały nam już ostatnie dwa dni na Islandii. Postanawiamy je spędzić w interiorze ze jeszcze na koniec posmakowac dziczy przed powrotem do hałaśliwego dnia codziennego. Pogoda nie nastraja do zwiedzania, przez większość dnia pada :-/

Justyma sprawdza czy droga nadaje sie do przejazduJustyna sprawdza czy rzeka jest przejezdna

Przejazd przez bród

« | »

3 komentarze

Beata

Sierpień 16th, 2011

czyżbym wyczuwała tęsknotę za tym pieknym kwalkiem ziemi między wierszami? nakarmcie się tym co jeszcze przed Wami i wracajcie szczęśliwie do domu.

Grzesiek

Sierpień 16th, 2011

Tu nie ma co czytać miedzy wierszami :-) a co do tego co jest to staramy się korzystać do samego końca, trzeba naladowac akumulatory do następnego wyjazdu

Marzena

Sierpień 19th, 2011

podziwiam Waszą odwagę i zapał

Jeżeli masz tylko ochotę podziel się swoim komentarzem z nami