28

Kwiecień

Grzesiek

0

Nowinki

Majówka na wschodzie

Na Krym

Jak 90% Polaków tak i my wyruszyliśmy na tzw majówkę. W sobotę zabawiliśmy jeszcze na święcie szkoły by w niedzielę o poranku ruszyć na podbój Ukrainy a dokładnie jej specyficznego miejsca jakim jest Krym. Wyjazd jak zwykle zapięty na ostatni guzik tak więc nic nie jest przygotowane – wrzucamy co się dało do auta i ruszamy w kierunku wschodniej granicy.
Pierwsze podejście zakładało przekroczenie granicy w Krościenku – granica mała, bardziej kameralna. Ostatecznie wylądowaliśmy w Medyce. O dziwo po 30 minutach byliśmy już po stronie Ukraińskiej.
Jedziemy w kierunku Lwowa. Szosa pokrywa nowiutki asfalt, pachnie jeszcze Euro 2012 – widać, że się postarali na mistrzostwa. Po drodze zastanawiam się wciąż nad tymi wszystkimi krytycznymi głosami nt ukraińskich dróg a tu taka miła niespodzianka. Jedyne zagrożenie na drodze to lokalni kierowcy którzy nie uznają żadnych zakazów. Robią to wszystko jednak bardzo skutecznie unikając kontaktu z lokalnymi stróżami prawa – ot taki sposób poruszania się po drodze – taka inna Sycylia :).
Mijamy Lwów i zjeżdżamy w kierunku Ternopila. No i się zaczęło. Prędkość jazdy w porywach osiągała 50km/h. Dziury takie, że ciężko asfalt dojrzeć a ich głębokość jest taka, że pól malucha mogła by się zmieścić. Jadę za tubylcami licząc, że może znają jakieś odpowiednie warianty jednak szybko sie orientuje że tu każdy radzi sobie sam ;-). Po kolejnych paru kilometrach nie było mi już nawet obca jazda pod prąd czyli lewym pasem. Na szczęście od czasu do czasu było też utwordzone pobocze które to asfaltu nie widziało i tak też można było największą prędkość rozwinąć. Nigdy nie sądziłem, że na drodze projektowanej na dwa pojazdy może bezproblemowo poruzać się z pięć obok siebie klucząc między dziurami.
Wisienką na torcie była miejscowość Ternopile gdzie w drodze brakuje ponad 60% asfaltu a o pasach na jezdni nie ma co myśleć. Każdy jedzie jak chce byle do przodu.
I my również szybką 40ką przejechaliśmy miasto by w najbliższym lesie urządzić sobie upragniony nocleg.

« | »

Jeżeli masz tylko ochotę podziel się swoim komentarzem z nami